Gönderen Konu: Forum Kuralları  (Okunma sayısı 35205 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BlueBeach

 • Yönetici
 • TWINGO
 • *
 • İleti: 3.393
 • Cinsiyet: Bay
 • Bursa / FSM
 • Adı Soyadı: Saner Turan
 • Kan Grubu: 0 Rh (-)
 • Meslek: Tekstil Grafik
 • Plaka: 16LZ202
 • Yer: Bursa
Forum Kuralları
« : Eylül 04, 2012, 22:08:35 ÖS »
FORUM KULLANIM KURALLARI1.Forum katılımcıları yeni bir konu başlıgı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmelidir. Bunun için 
             Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

2.  Foruma üye olan kişi üye olurken doldurulması zorunlu alanlar haricindeki yerleri doldurmak zorunda değildir,ancak illede dolduracağım diyorsa genel ahlaka aykırı bilgilerle doldurmayacaktır,eğer açıklandığı şekilde ahlaka aykırı bilgiler doldurmuşsa bu gibi durumlarda üye olan kişiye özel mesajla uyarı yapılacak ve kendisinden olumlu cevap alınamazsa siteden uzaklaştırılacaktır.

3.Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz.

4.Forum üyelerinden özel mesajla teknik destek istemeyiniz. Üyelerimiz  teknik destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır.


5. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil ve kişiye özel gibi başlıklar uyarı
yapılmaksızın kapanabilir yada silinebilir)

6. Bir kullanıcıya ait birden fazla üyelik hesabı var ise tamamı silinecektir.

7.Forum'da siyasi ve  dini içerikli propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret
benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı  yazılamaz.Yazmış olsa bile bu tamamen yazan kişinin sorumluluğu altındadır, konuyla alakası bulunmayan TwingoFanClub forumu, yöneticileri ve diğer üyeler hiçbir şekilde suçlanamaz.Karşılaşılacak cezai yaptırımlar sadece sözü söyleyen kişiye aittir.


8.Yöneticiler her yazılan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden
sorumlu yöneticilere bildiriniz.

9.Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, kalınlık, ifade gibi efektler kullanamazsınız. Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız.

10.Forum'da yazılacak konular,  ilgili bölümlere yazılmalıdır.

11.Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz. Mesajınıza ekleme yapmak  için "düzenle" butonunu kullanmalısınız.

12.Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamazsınız.

13.Foruma içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz.

14.Sadece forum kurallarını hatırlatmaya yönelik mesaj yazamazsınız. Bu tür mesajlar konunun akışını bozmaktadır. Soruya cevap verecekseniz, mesajınızın sonuna kuralları hatırlatan bir not ekleyebilirsiniz. Aksi halde "rapor" düğmesiyle moderatörleri uyarmanız yeterlidir.

15.Üye olurken ahlaksız isim seçmek,  başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.

16.Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.

17.İmzanızda kaba sözler, hakaret, ayrımcılık, cinsellik, ticaret, politika ve din içerikli mesajlar bulunamaz.

18.Ahlâka aykırı resim, fotoğraf, karikatür koymak ve yazı yazmak yasaktır.

19.Forum içinde profilde yada eklenti olarak din,politika,örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz .  Ayrıca bu alanlar amacına uygun olarak kullanılmalıdır.Eğer bu kural çigneniyorsa, üyenin kullandığı resim silinip, elinden resim koyma hakkı alınacaktır.

20.Forum ve Forum Yöneticilerine de kural dışı mail veya mesaj bırakmak kesinlikle yasaktır.

21.Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi  veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz . Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez

22.Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

23.Forum kurallarına uymayan katılımcıların forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

24.Herhangi bir ürün satan üyenin, ürünle ilgili bilgileri açık bir şekilde yazarak istediği fiyatı belirtmesi  gerekmektedir. Açık artırma şeklindeki hertürlü satış , herhangi bir firmanın yada çalışanının reklam veya satış amacı ile ilan açması ve ilanda belirtilen özellikler veya fiyat hakkında eleştiri amaçlı yorum yapmak yasaktır.Fiyat yazılmadan açılan ilanlar anında uyarı yapılmadan silinecektir.

25.Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular derhal kapatılır. Kapatılan konularla ilgili özel mesaj,mail ve telefon yoluyla forum üyelerinin rahatsız edilmemesini rica ederiz.

26.Başka Forumlara,  üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) YASAKTIR.Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır.

27.Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, program payşımı yapmak veya  bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır. İllegal olan tüm paylaşımlar yasaktır. Konuyla alakası bulunmayan TwingoFanClub forumu, yöneticileri ve diğer üyeler hiçbir şekilde suçlanamaz.Karşılaşılacak cezai yaptırımlar sadece paylaşımı yapan kişiye aittir.

28.Forum yöneticilerinin gerekli görmesi halinde, forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler, uyarı  verilmeksizin ve kurallara bağlı kalınmaksızın forumdan uzaklaştırılabilirler.

29.Forum kurallarında değişiklikler yada eklemeler olabilir.  Üyelerin forum kurallarını aktif olarak takip etmesi zorunludur.

30.Konu dışı bölümüne açılan konular gereksiz bilgileri önleme amaçlı olarak her pazartesi sabahı silinecektir.

31.İlanlara olumlu veya olumsuz herhangi bir yorum yapmak, malın alım-satımını etkileyecek davranışlarda bulunmak yasaktır.

32.Forumumuzda var olan konularının bütünlüğünün bozulmaması açısından kesinlikle üye silme işlemi yapılamamaktadır. Lütfen talep etmeyiniz.

Hukuk kökenli olmadığımız için metinde eksiklikler bulunabilir, eksiklikler bulunması ilgili kuralın geçersiz olduğu anlamına gelmez. Twingo Fan Club yönetimi olarak önceden haber vermeksizin kurallarda değişikliklere gitme hakkımız mahfuzdur.


FORUM KURALLARI HERKES İÇİN GEÇERLİDİR

Twingo Fan Club Yönetimi

« Son Düzenleme: Aralık 25, 2012, 20:05:45 ÖS Gönderen: FelixCrail »

Çevrimdışı BlueBeach

 • Yönetici
 • TWINGO
 • *
 • İleti: 3.393
 • Cinsiyet: Bay
 • Bursa / FSM
 • Adı Soyadı: Saner Turan
 • Kan Grubu: 0 Rh (-)
 • Meslek: Tekstil Grafik
 • Plaka: 16LZ202
 • Yer: Bursa
Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #1 : Ekim 09, 2013, 12:03:47 ÖS »
Buranın forum olduğunu, kuralları olduğunu ve herkesin bu kurallar dahilinde birbirine yardımcı olmasını diliyorum. Yeni gelen arkadaşlar, eski gelen arkadaşlar, eskiden olan ama bir süre olmayan tekrar gelen arkadaşlara duyurulur. Huzurlu ortamımız olsun.