Gönderen Konu: Forum Alım-Satım Kuralları  (Okunma sayısı 57746 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BlueBeach

 • Yönetici
 • TWINGO
 • *
 • İleti: 3.385
 • Cinsiyet: Bay
 • Bursa / FSM
 • Adı Soyadı: Saner Turan
 • Kan Grubu: 0 Rh (-)
 • Meslek: Tekstil Grafik
 • Plaka: 16LZ202
 • Yer: Bursa
Forum Alım-Satım Kuralları
« : Şubat 04, 2013, 09:37:20 ÖÖ »
Forum Alım-Satım Kuralları

1- 100 mesajın altında olan üyelerimiz hiçbir suretle satılık ilanı/mesajını (sahibinden.com arabam.com link li ilanlarını) forumda herhangi bir konu içerisinde yayınlayamaz ve ilan konusu açamazlar.

 2- 100 mesaja ulaşan ve ilan vermek isteyenler üyeler İlanı, TwingoFanClub Yönetiminin hazırladığı şablona göre açmalıdırlar. Aksi takdirde ilanınız yayınlanmaz.

*Satılık İlan Şablonuna Ulaşmak İçin Lütfen BURAYA Tıklayınız.

3- İlan veriyorsanız, insanları yanıltıcı bilgi vermeyiniz.

4- İlanin içinde alternatif ilan vermeyiniz.

5- Sahibinden.com, arabam.com vs. başka bir siteye sadece link vererek ilan konusu açmayınız.
(İlan hakkında hiçbir detay yazmayıp, sadece sahibinden.com gibi alışveriş sitesine link veren ilanlar onaylanmaz)
İlanın ilanı verilemez.


6- Resim, fotoğraf, video gibi ek içerikler ekleyerek, ilanınızın değerini arttırınız.

7- İlanla ilgilenmiyorsanız gereksiz yorum yapmayınız, tartışmalara mahal vermeyiniz.

8- Aldatıcı ve uygun olmayan ilanları şikayet ediniz.

9- TwingoFanClub yönetimi ilanların yayınlanacağını garanti etmez.

10- İlan içeriğinde yazı ve resimlerde başka firma veya forumların sticker,banner,logo reklamları olamaz.[/b]

11- Üye sahibi kendine ait ya da olmayan, Twingo ile alakası olan ya da olmayan ilanlar yayınlayabilir.
Başkasına (ya da firma) ait, hiçbir şekilde tanımadığı, bilmediği şahıs ya da firmalara ait ürünlerin ilanını veremez.


12- TwingoFanClub yönetimi, olası anlaşmazlıklarda, hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Tüm sorumluluk ürünü alan ve satan kişi/kişilere aittir.

13- TwingoFanClub a özel bir kampanya tanıtımı yapılması gerekiyorsa yönetime bildirilmesi ve onay alındıktan sonra yayınlanması gerekir.

14- İlanlara, ilan sahibi ya da başka bir şahıs tarafından; "güncel", "günceldir" tarzında mesaj göndermeleri günlük 1 adet olmak kaydı ile sınırlandırılmıştır.

15- İlan sahibi, sahte profil bilgileriyle ya da profil bilgilerini güncellemeden,
kimliğini gizleyerek asla ilan konusu açamaz. Tespiti halinde sorgusuz sualsiz ilan konusu silinir.


16- Açılan ilan konunuzun ne zaman yayınlanacağı ile ilgili kesin bir süre yoktur! Bu süre 1 gün ile 1 hafta arasında değişebilir. Her ilan yayınlanacak diye bir kaidemiz de yoktur, TwingoFanClub  'ın kuruluş amacı ilanlar yayınlansın değil, sosyal ve teknik bilgi paylaşımı yapılsın diyedir. İlanınız sizin için çok değerli olduğuna inanıyorsanız, sahibinden.com tarzında satış sitelerinde ilanınızı yayınlayınız.

17- Kullanıcının "ilk mesajı/konusu" birşeyler satmak için ilanlar bölümünde olmamalıdır. Uyarı yapılmadan konu/mesaj silinebilir.

18- Kullanıcının profil bilgilerinden şüphe duyulursa ilan yayına alınmaz. Ad soyad gibi bilgilerin doğru ve tam girilmesi gerekmektedir. Kendini gizlemeye çalışan birinin internet ortamında ürün satmaya ya da aramaya çalışması etik değildir. Uyarı yapılmadan konu/mesaj silinebilir.

19- İlan kurallarını okumayan bir kullanıcının, itiraz hakkı kesinlikle yoktur.

20- Alım-satım bölümünde yaralayıcı, patlayıcı, zehirleyici maddeler satmak yasaktır. Ayrıca cinsel ürünlerin satışı da yasaktır. Bu tür ilanlar duruma göre kilitlenebilir veya silinebilir, tekrarı durumunda üyelere uzaklaştırma cezası verilebilir.

21- Alım-satım bölümünde yasalara aykırı hiç bir ürünün satışı veya alımıyla ilgili konu açılamaz. Korsan sayılabilecek her türlü ürünlerle ilgili konular (Kopya medya satışı, torrent davetiyeleri, rapidshare hesap satışları, arşiv paylaşımı) silinecektir. Üyelerin konuları tekrar açmaları sonrasında uzaklaştırma cezası verilebilecektir.

22- Satış ilanlarında gereksiz yorum yapmak ürünü eleştiren karalayan mesajlar atmak yasaktır  ve bu gibi mesajlar atıldığında yöneticiler tarafınfan atan kişi uyarılacak, devam etmesi halinde kullanıcı cezalandırılacaktır.

23- Alım-Satım Forum kurallarında değişiklikler yada eklemeler olabilir.  Üyelerin forum kurallarını aktif olarak takip etmesi zorunludur.

24- TwingoFanClub  bir ticari ilan sitesinden öte, sosyal bir paylaşım platformdur.

25- ilan yayınlanma süresi 90 gün olup bu süreyi aşan ilanlanlar kilitlenip, sonlandırılmış ilanlar bölümüne taşınacaktır.

*Özelden mesaj atıp, ilanımı neden yayınlamadınız diye sorulmadan önce, burada yazılan maddeleri yerine getirip getirilmediğinin gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Teşekkürler
TwingoFanClub  Yönetimi
« Son Düzenleme: Eylül 04, 2016, 01:00:04 ÖÖ Gönderen: 22S@met »

 


Fatal error: Call to undefined function adk_backtotop() in /home/twingo/public_html/Sources/Load.php(2357) : eval()'d code on line 446